پایتون چیست

پایتون یک زبان سطح بالای شی‌گرای متن بازاست که در سال 1991 در هلند طراحی شد. این زبان نسبت به دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی بزرگ یک زبان برنامه‌نویسی جدید محسوب می‌شود.

مزیت پایتون در خوانایی بالا و بازدهی بالای آن است به گونه ای که دارای حداقل دستورات با کتابخانه‌های بسیاراست.

در چند سال گذشته، پایتون به یکی ازبهترین زبان‌های برنامه‌نویسی در زمینه توسعه برنامه‌های کاربردی، مدیریت زیرساخت‌ها و تحلیل داده‌ها تبدیل شده است. امروزه پایتون در زمینه توسعه برنامه‌های کاربردی تحت وب و مدیریت سیستم‌ها و تجزیه و تحلیل عظیم داده‌ها وهمچنین هوش مصنوعی، به یکی از بازیگران اصلی دنیای فناوری تبدیل شده است.

یادگیری پایتون بسیار ساده است و به برنامه‌نویسان تازه‌کار اجازه می‌دهد با صرف کمی وقت اصول اولیه این زبان را یاد بگیرند. این زبان به گونه‌ای ساخته شده است که دستورات آن کاملاً خوانا است و برنامه‌نویسان قادرند منطق دستورات را به‌ شکل صریحی درک کنند و برای همکاران خود شرح دهند. سادگی پایتون باعث شده است که این زبان به گزینه ایده‌آلی برای تدریس در مدارس و مراکز آموزشی تبدیل ‌شود

در چند سال اخیر فرآیند تجزیه و تحلیل داده‌های مرتبط با فناوری اطلاعات بیش از اندازه پیچیده شده است. با توجه به محبوبیت بیش از اندازه زبان پایتون امروزه شاهدیم که طیف گسترده‌ای از کتابخانه‌های مورد استفاده در یادگیری ماشین و علم داده‌ها یک واسط‌ یا به عبارت دقیق‌تر رابط‌های ویژه زبان پایتون را ارائه کرده‌اند. همچنین پایتون در ارتباط با وب سرویس‌ها و توابع RESTFUL نیز به‌کار گرفته می‌شود. کتابخانه‌های محلی زبان پایتون به‌ همراه چهارچوب‌های وب راحت‌ترین راهکاررا دراختیارطراحان وب قرارداده‌اند .

دسته‌ها: آموزش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *