طرح پیشنهادی سامانه پذیرا

  • شرح مسئله

یکی از چالش های موجود در مجموعه های بزرگ مسکونی و یا اداری،‌ تعداد بالای واحد ها و به طبع آن پیدا نمودن شماره واحد مورد نظر مراجعین است. در بسیاری از مجموعه ها، نگهبان یا ‌لابیمن نقش راهنما در مورد چالش ذکر شده را ایفا می نماید. از طرف دیگر با توجه به رواج نسبی استفاده از دستیار های صوتی مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی،‌ سطح توقع جامعه نسبت به سیستم های تکنولوژیک به سمت سامانه هایی با هوشمندی بیشتر و تماس فیزیکی کمتر (touch less) متمایل شده است. تجربه نشان داده در کاربرد های مشابه جایگزینی خدمت دهنده هوشمند به جای خدمت دهنده انسانی،‌ منجر به افزایش قابل توجه رضایتمندی مخاطبین می گردد. همچنین سیستم های هوش مصنوعی در قیاس با سیستم های تکنولوژیک دیگر مانند سیستم های اتوماسیون، تجربه کاربری بهتری به مخاطبین ارائه میکند و انعطاف پذیری بالاتری دارد و در نتیجه در فضای رقابتی حاضر در صنعت تکنولوژی مزیت رقابتی بسیار جذابی محسوب می­گردد.

  • راه حل پیشنهادی

شرکت هوش مصنوعی رسا (رسانندگان سرزمین اندیشه) که در زمینه تولید سامانه های مجهز به تکنولوژی هوش مصنوعی فعالیت می نماید، یک موتور بازشناسی گفتار برای زبان پارسی با نام آوادانا تولید نموده و از آن در زمینه هوشمند سازی سامانه های مختلف و همچنین ارائه سامانه های جدید در کاربرد های مختلف استفاده می نماید.

با توجه به چالش مطرح شده در این پروپوزال سامانه پذیرا پیشنهاد می گردد که نحوه عمکرد آن در سناریوی زیر شرح داده می شود.

فردی با دانستن نام شرکت و یا نام صاحب یک واحد آپارتمان، به مجتمع بزرگی مراجعه می نماید. این فرد شماره واحد مورد نظر را فراموش کرده و با چالش روبه رو می شود. سیستم پذیرا به عنوان یک سخت افزار جانبی در کنار پنل آیفون می توان به این فرد کمک نماید. فرد با زدن دکمه فعال سازی سامانه می تواند با گفتن نام مورد نظر به شماره واحد دسترسی پیدا کند. سامانه پذیرا می تواند به دونوع، تکمیل کننده سیستم آیفون باشد. در نوع اول می تواند شماره واحد را به مخاطب نمایش دهد و مخاطب اقدام به زدن زنگ واحد مورد نظر نماید. در نوع دوم سیستم پذیرا می تواند نتیجه حاصله را به سیستم آیفون منتقل نموده و زنگ واحد فعال گردد.

 

در تصویر 1 معماری پیشنهادی برای سامانه پذیرا نمایش داده شده است. عملکرد سیستم به این صورت است که مدیر ساختمان و یا هر مسئولی که اجازه دسترسی به پنل مدیریتی را دارد، میتواند لیست اسامی واحد ها و شماره واحد مرتبط با نام را از طریق پنل مدیریتی به صورت آنلاین و از طریق اینترنت در بانک اطلاعاتی ثبت نماید. سیستم پذیرا، صوت گفتار مراجعه کننده را دریافت کرده و با استفاده از موتور بازشناسی گفتار آوادانا، گفتار را به متن تبدیل نموده و با جستجو در بانک اطلاعاتی، شماره واحد مرتبط با نام گفته شده را بدست می آورد. این شماره به همراه اطلاعات جانبی امکان نمایش به مراجعه کننده را دارد. همچنین در صورت نیاز، امکان تعیین پروتکلی بین سیستم پذیرا و پنل آیفون وجود دارد و از طریق آن، سیستم پذیرا با استفاده از شماره واحد، فرمان به صدا درآوردن زنگ واحد را به پنل آیفون بدهد.

همچنین میتوان فرامین صوتی دیگری از طریق پنل مدیریتی تعیین کرد. برای مثال میتوان با ایجاد یک رمز گفتاری، مراجعه کننده بدون نیاز به کلید، با دانستن رمز گفتاری مورد نظر، و گفتن آن به سیستم پذیرا، فرمان بازنمودن در به آیفون ارسال گردد و‌ درب باز گردد و یا با گفتن فرامین صوتی مختلف،‌ اطلاعات و یا اقداماتی از طریق سیستم پذیرا صورت گیرد.

  • شیوه قیمت گذاری پیشنهادی

نکته قابل توجه در سیستم پذیرا، ‌استفاده از پردازش ابری برای کاهش هزینه در سخت افزار سمت کلاینت است. سیستم بازشناسی گفتار آوادانا از دقت بسیار بالا و بانک واژگان بسیار وسیعی برخوردار است و به تناسب آن، پردازش در سیستم های پردازشی ارزان، امکان پذیر نیست. همچنین بانک اطلاعاتی مورد استفاده برای جلوگیری از نفوذ، در سمت سرور نگه داری می شود. لذا دسترسی به اینترنت و تعیین هزینه اشتراک ماهانه بخش جدا ناپذیر از سیستم پذیرا می باشد. همچنین با توجه به هزینه سخت افزار، نصب و راه اندازی اولیه، مبلغی را نیز برای هزینه اولیه در نظر خواهیم گرفت. در مجموع با توجه به هزینه سخت افزار، پردازش ابری و نصب و پشتیبانی، الگوی قیمت گذاری به صورت هزینه اولیه به علاوه اشتراک ماهانه می باشد.

 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *